به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

افغانستان از بحران عبور کرد بازرگانان با کمال اطمینان سرمایه‌گذاری کنند

share
معروف قادر رئیس اتحادیه ملی کارگران افغانستان (امکا) طی یک نشست خبری در کابل از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی خواست که برای سرمایه‌گذاری به افغانستان بیایند.
افغانستان از بحران عبور کرد بازرگانان با کمال اطمینان سرمایه‌گذاری کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، آقای قادری از تحولات اخیر به ویژه توافق هر دو کاندید ریاست جمهوری ابرازی خرسندی کرد و گفت: افغانستان دیگر از بحران دور شده و زمانی آن رسیده که سرمایه داران داخلی و خارجی با کمال اطمینان در این کشور سرمایه گذاری کنند.

قادری گفت: با این توافق تا حدی نگرانی ما از مشکل بیکاری رفع می‌شود و این یک اقدام نیک است. آقای قادری با بیان اینکه فعلا در افغانستان ۵۶ درصد واجد شرایط کار، بیکار و یا قسماً بیکار می باشند، افرود: آنانی که قسماً بیکار هستند، در روز یک یا دو ساعت کار می کنند و بقیه ساعات را بیکار اند.

او تصریح کرد که میزان بیکاری اکثراً در استانها دور دست کشور نسبت به مرکز بالاتر است . او دلایل این بیکاری را جنجال های انتخاباتی عنوان کرد و گفت: به درازا کشیدن پروسه انتخابات، رکود کمپنی ها و کاهش ۳۶۰ میلیون افغانی در بودجه انکشافی تاثیر مستقیم بالای کار گذاشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا نمایشگاه اختصاصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی ایران از 4 الی 8 آذر ماه امسال در تالار جلال الدین محمد بلخی هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors
  • سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • سازمان توسعه تجارت ایران
  • تنظیمات