به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

ایجاد مرکز حل منازعات تجارتی در افغانستان

share
اتاق تجارت و صنایع افغانستان و اداره حرکت قراردادی را به منظور تطبیق پروژه ایجاد مرکز حل منازعات تجارتی در کشور به امضاء رساندند مسئولان می‌گویند که هدف اصلی این پروژه، رفع مشکلات تجارتی تاجران این کشور می باشد.
ایجاد مرکز حل منازعات تجارتی در افغانستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، عتیق الله نصرت، سرپرست اتاق تجات و صنایع گفت موثریت این مرکز نسبت به محاکم بیشتر است و زمان کمتری را نیز در بر خواهد گرفت.

آقای نصرت افزود، قضایا در محاکم بیش از ۱۶۰۰ روز و ۴۷ مرحله را در بر داشت که با ایجاد این مرکز طی ۱۵ الی یک ماه منازعات حل خواهد شد.

 به گفته وی، قبل از این منازعات تاجران افغان به مراکز حل منازعات دبی، پاریس، جرمنی و انگلستان ارجاع می شد.مرکز حل منازعات تجارتی به منظور ساده سازی مراحل اجرای قراردادها، کاهش مدت زمان حل منازعات به شیوه حکمیت با در نظرداشت نوع منازعه و خواست جوانب ذیدخل و کاهش هزینه حل منازعات تجارتی ایجاد شده است.

اتاق تجارت و صنایع در نظر دارد بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ این مرکز را در سایراستانهای افغانستان گسترش دهند و مسوده قانون حل منازعات تجارتی را پیشنهاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا نمایشگاه اختصاصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی ایران از 4 الی 8 آذر ماه امسال در تالار جلال الدین محمد بلخی هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors
  • سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • سازمان توسعه تجارت ایران
  • تنظیمات