رئیس سازمان صنعت و معدن خراسان رضوی:

نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف و هرات افغانستان برپا می‌شود

share
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از برگزاری نمایشگاه اختصاصی انرژی و نمایشگاه مواد غذایی درهرات افغانستان و نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی در نجف اشرف در آینده نزدیک خبر داد.
نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف و هرات افغانستان برپا می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، راضیه علیرضایی، ظهر امروز در کارگروه توسعه صادرات این استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: صادرات کشور در سه ماهه اول سال 93 نسبت به سال گذشته شش درصد رشد داشته در حالی‌که این رقم در خراسان رضوی چهار درصد کم‌تر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت صادرات استان افزود: زعفران و شیرینی‌جات به ترتیب با 42 و 20 میلیون دلار بیش‌ترین آمار صادرات خراسان رضوی را در چهار ماهه اول سال جاری شامل شدند که بیش‌ترین رشد صادراتی را زعفران با بسته‌بندی بالای 30 گرم به خود اختصاص داده است.

علیرضایی خاطرنشان کرد: کشور‌های افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، امارات متحده عربی و عراق، 86 درصد مقاصد صادرات خراسان رضوی را تشکیل می‌دهند و این در حالی است که 69 درصد صادرات کشور با اولویت چین، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و ترکیه انجام می‌شود و این فاصله جهت‌گیری استانی با جهت‌گیری ملی مشکلاتی را برای استان ایجاد می‌کند که باید با توجه به تأکیدی که بر استفاده از دیپلماسی در بسته خروج از رکود دولت شده، برای رفع آن اقدام کرد.

وی با اشاره به اقداماتی که سازمان متبوعش در راستای توسعه صادرات انجام داده است، گفت: تشکیل 12 جلسه کمیته پایش تجارت خارجی، پروژه خط ریلی خواف، بندر اختصاصی ایران در آکتائو، همایش فرصت‌های تجاری ایران و افغانستان و برگزاری پاویون جمهوری اسلامی در هنگ‌کنگ از جمله اقدامات این سازمان بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از برگزاری نمایشگاه اختصاصی بیشکک، نمایشگاه مواد غذایی افغانستان و نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی در نجف اشرف و هرات در آینده نزدیک خبر داد.

همچنین در این جلسه علی رسولیان، سرپرست بازارچه‌های موقت خراسان رضوی اظهار کرد: رشد 49 درصدی بازارچه‌ها از نظر ارزش و رشد 1079 درصدی از نظر وزن صادرات، نشان‌دهنده بهبود وضعیت صادرات است.

سرپرست بازرچه‌های موقت خراسان رضوی افزود: بازارچه باجگیران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که برای حفظ روند رو به رشد آن باید نظر ترکمن‌ها را جلب کرد که باید در این راستا شش قلم کالای ترکمنی با معافیت کامل سود بازرگانی وارد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا نمایشگاه اختصاصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی ایران از 4 الی 8 آذر ماه امسال در تالار جلال الدین محمد بلخی هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors
  • سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • سازمان توسعه تجارت ایران
  • تنظیمات