رئیس اداره بازاریابی صنعت و معدن خراسان رضوی خبر داد

رشد 2 برابری سهم خراسان رضوی در سبد صادراتی پسته کشور

share
رئیس اداره بازاریابی و توسعه صادرات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سهم صادرات پسته خراسان رضوی از کل صادرات پسته کشور به دو برابر افزایش یافته است.
رشد 2 برابری سهم خراسان رضوی در سبد صادراتی پسته کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،   نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، ناصر بهزاد اظهار کرد: صادرات پسته خراسان رضوی از 3 هزار تن به ارزش 22 میلیون دلار در سال 1390 به 5 هزار تن به ارزش 41 میلیون دلار در پایان سال 92 رسیده که این روند افزایشی، رشد دو برابری سهم استان در سبد صادراتی پسته کشور در سال‌های مذکور را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت، سهم صادرات پسته خراسان رضوی از کل صادرات پسته کشور از نظر وزنی از 2.2 درصد به 4.4 درصد و از نظر ارزشی از 2 درصد به 4 درصد رسیده است، گفت: در سال گذشته، 5 هزار تن پسته به ارزش 41 میلیون دلار از استان صادر شد.

رئیس اداره بازاریابی و توسعه صادرات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی عنوان کرد: بخش عمده‌ای از صادرات پسته خراسان رضوی، به مقصد کشورهای افغانستان، هنگ کنگ، آسیای میانه، عراق، لبنان، عربستان، مالزی، ترکیه و فرانسه بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا نمایشگاه اختصاصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی ایران از 4 الی 8 آذر ماه امسال در تالار جلال الدین محمد بلخی هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors
  • سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • سازمان توسعه تجارت ایران
  • تنظیمات