مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی خبر داد

رشد 78 درصدی صادرات سه ماهه بازارچه های استان خراسان رضوی

share
مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی از رشد 78 درصدی صادرات سه ماهه بازارچه های استان به لحاظ ارزشی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
رشد 78 درصدی صادرات سه ماهه بازارچه های استان خراسان رضوی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،   به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان با اعلام این خبر اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال 10 میلیون و 458 هزار دلار کالا از بازارچه های استان صادر شده است.

وی افزود: حجم این صادرات که بخش عمده آن ها را فرش، موکت، کفش، مصنوعات فلزی، لوازم صنعتی، پلاستیک جات و مصنوعات چوبی تشکیل می دهند، 12 هزار و 697 تن می باشد.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی در ادامه با اشاره به تعیین سهمیه ارزی تعاونی های مرز نشینان برای صادارت در سال 92 و راه اندازی سامانه یک پارچه مدیریت مرزنشینان ایران، گفت: هر گونه صادرات و واردات کالا توسط مرزنشینان باید از طریق کارت های الکترونیکی و ثبت در سامانه انجام شود.

رسولیان تصریح کرد: تاکنون درخواست 201 هزار خانوار برای صدور کارت دریافت و از این تعداد برای 172 هزار خانوار کارت صادر و 157 هزارکارت به خانوارها تحویل شده است.

گفتنی است مجموعا 21 تعاونی مرزنشینان در شهرستان های مرزی تایباد، تربت جام، خواف، درگز، کلات، سرخس و قوچان مشمول این قانون بوده و فعالیت های خود را باید از طریق سامانه یک پارچه مدیریت مرز نشینان عملیاتی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا نمایشگاه اختصاصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی ایران از 4 الی 8 آذر ماه امسال در تالار جلال الدین محمد بلخی هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors
  • سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • سازمان توسعه تجارت ایران
  • تنظیمات