دبیر انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی:

صادرات خدمات فنی و مهندسی در ۵ سال آینده به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد

share
دبیر انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران گفت: صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران در سال 91 به 2 میلیارد و 322 میلیون دلار رسید که طبق برنامه‌ریزی‌ها باید به 10 میلیارد دلار در کمتر از 5 سال برسد.
صادرات خدمات فنی و مهندسی در ۵ سال آینده به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد

به گزارش پایگاه اطلاع رسای آرسا و به نقل از روابط عمومی انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، سیامک دولتشاهی اظهار داشت: رویکرد دولت یازدهم توسعه فعالیت بخش خصوصی در زمینه های مختلف به ویژه صادرات خدمات فنی و مهندسی است و این امر به رشد اقتصادی کشور کمک خواهد کرد.

وی افزود: بر اساس گزارش اخیر وزارت صنعت سال گذشته ارزش صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور به 2 میلیارد و 261 میلیون دلار رسید.

وی ارزش صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران در سال 91 را 2 میلیارد و 322 میلیون دلار ذکر کرد و افزود: بسترسازی و ایجاد زمینه های لازم برای افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی و رفع مسائل و مشکلات صادراتی شرکت های ایرانی از مهمترین هدف این انجمن است.

دولتشاهی با اشاره به راه اندازی دفتر انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران خاطرنشان کرد: انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران هم اکنون 123 شرکت فعال در زمینه های مشاوره و پیمانکاری دولتی، نیمه دولتی و خصوصی این بخش را زیر پوشش دارد و خدمات فنی و مهندسی را به 46 کشور صادر می‌کند.

دولتشاهی با بیان اینکه چشم انداز کوتاه مدت صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور دستیابی به 10 میلیارد دلار در کمتر از 5 سال است، افزود: انتظار می رود در بلند مدت به رقم 20 میلیارد دلار دست یابیم که این ارقام با توجه به توانمندی این بخش امکان پذیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسای آرسانمایشگاه اختصاصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی ایران از 4 الی 8 آذر ماه امسال در تالار جلال الدین محمد بلخی هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors
  • سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • سازمان توسعه تجارت ایران
  • تنظیمات