معاون استاندار خراسان رضوی:

نمایشگاه های ایران در هرات افغانستان راهی در جهت تعمیق روابط همه جانبه است

share
معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی گفت: برگزاری نمایشگاه کالاهای اختصاصی ایران در هرات افغانستان موانع تجاری میان دو کشور را از میان بر می دارد و راهی در جهت تعمیق روابط همه جانبه است.
نمایشگاه های ایران در هرات افغانستان راهی در جهت تعمیق روابط همه جانبه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا ، دکتر جمشیدی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی صنعت، انرژی وساختمان ایران در هرات افغانستان توسط شرکت بین المللی مدیریت تجارت و رویداد آرسا  اظهار کرد: بی تردید برگزاری برگزاری نمایشگا های تخصصی و اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در هرات افغانستان فرصت مطلوبی جهت حضور حداکثری واحد های اقتصادی کشور به شمار می رود و علاوه برآن به تعمیق روابط سیاسی – اقتصادی و اجتماعی میان دو کشور منجر می شود.

معاون برنامه‌ریزی استانداری خراسان رضوی افزود: ایران و افغانستان ریشه های فرهنگی و اعتقادی بسیار قوی با یکدیگر دارند که همین مسئله بستر را برای توسعه سایر سرمایه گذاری ها به ویژه در زمینه های اقتصادی  فراهم تر می کند.

وی با اشاره به نقش نمایشگاه در برطرف نمودن موانع گسترش روابط اقتصادی میان ایرا ن و افغانستان گفت: برگزاری هفت دوره نمایشگاه کالاهای اختصاصی ایران در هرات افغانستان، فضای اقتصادی میان این دو کشور را شفاف تر نموده و سبب  شده تا تجار افغانی با اعتماد بیشتری کالاهای ایرانی را رصد کنند و سبب شد تا شاهد بازدید مقامات بلند پایه افغانستان نظیر حضور والی هرات در نمایشگاه دام و طیور مشهد باشیم.

جمشیدی با تأکید بر زمینه های مشترک و فراوان همکاری های بین دو استان از جمله تولیدات صنعتی استان خراسان رضوی در بیش از شش هزار واحد صنعتی بزرگ و کوچک، برگزاری نمایشگاه توانمندیهای تخصصی جمهوری اسلامی ایران در دو بخش صنعت و کشاورزی  را فرصت بسیار مناسبی برای تعمیم و گسترش و تحکیم روابط پایدار اقتصادی و مبادلات بازرگانی دو کشور دانست .

وی تصریح کرد: بازار افغانستان و بخصوص استان هرات افغانستان در مرکز غرب این کشور، شرایط بسیار مطلوبی برای صنعتگران و تولید کنندگان برجسته ایرانی محسوب می شود تا بتوانند در این فضا گام های اقتصادی بلندی بردارند.

جمشیدی بااشاره به نقش نمایشگاه های اختصاصی ایران در کشورهای منطقه اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه های توانمندیهای اقتصادی جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه بهترین ابزار جهت بازاریابی و توسعه تجاری در ساختار اقتصاد صنعتی و رو به رشد کشورهای منطقه محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، نمایشگاه تختصصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی و صنایع کشاورزی و امور دامی ایران از 4 الی 8 آذر با  مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت ایران و همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در محل تالار جلاالدین محمد بلخی در هرات باستان برگزار می شود.

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors
  • سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • سازمان توسعه تجارت ایران
  • تنظیمات