به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

هرات به شبکه تجارت آنلاین پیوست

share
مسئولان اتاق تجارت استان هرات از افتتاح مرکز اطلاعاتی به منظور روابط مستقیم بازرگانان این استان با کشورهای خارجی خبر می دهند.
هرات به شبکه تجارت آنلاین پیوست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، با گشایش این مرکز روابط تجاری افغان ها با کشورهای هند، ترکیه، قزاقستان، آمریکا  ‏‎امارات متحده عربی بیشتر خواهدشد.

مسئولان اتاق تجارت و صنایع هرات میگویند: این مرکز مجهز به امکانات پیشرفته ارتباطی بوده ، که زمینه برگزاری برنامه های آموزشی و کارگاه ها ، برگزاری ملاقات ها و محافل برای بازرگانان  و برگزاری کنفرانس های تجارتی مستقیم و تلویزیونی را میان بازرگانان  فراهم می نماید.

معاون اتاق تجارت هرات میگوید: در حال حاضر این مرکز در کابل، هرات، بلخ، قندهار فعالیت دارد و در آینده فعالیت آن در استان های دیگرکشور گسترش می یابد.

 وی افزود: با ایجاد این مرکز ارتباطات تاجران افغان به خارج از کشور بیشتر بر قرار خواهد شد و این روند باعث رشد و گسترش تجارت در افغانستان خواهد شد .

از سوی دیگر، خلیل احمد یارمند مدیر عامل اتاق تجارت و صنایع هرات میگویند: ایجاد چنین سیستمی در مرکز و دیگر استانها ی این کشور، اطلاعات و آمارهایی را برای رسانه‎های ملی و بین‌المللی از طریق حضور خبرنگاران در این مرکز و از طریق وب‌ سایت آن فراهم می‌ کند.

 وی افزود: به زودی برنامه آموزشی را برای رسانه های حوزه غرب در این مرکز دایر خواهند نمود.

مسئولان اتاق تجارت هرات همچنان میگویند: با توجه به وضعیت نامطلوب امنیتی در نقاط مختلف افغانستان و وجود موانع بسیار برای سفر تجارتی و سرمایه‌گذاران بین‌المللی به استان های مختلف این مرکز زمینه ای را فراهم خواهد ساخت که تاجران ملی و بین‌المللی در یک فضای مطلوب به تبادل تجارب و گسترش تجارت بپردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا  در این راستان نمایشگاه اختصاصی ایران در حوزه صنعت، انرژی و ساختمان در شهر هرات افغانستان و تالار جلال الدین محمد بلخی با حمایت رسمی سازمان توسعه و تجارت ایران، استانداری خراسان رضوی، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خراسان رضوی ،اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی ، برگزار می شود.

انتهای پیام /

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors
  • سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • سازمان توسعه تجارت ایران
  • تنظیمات