طی سه ماه نخست امسال:

9 میلیون دلار محصولات صنعتی از خراسان شمالی صادر شد

share
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از صادرات 9 میلیون و 100 هزار دلاری محصولات صنعتی این استان طی سه ماه نخست امسال خبرداد.
9 میلیون دلار محصولات صنعتی از خراسان شمالی صادر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، یحیی نیکدل اظهار داشت:در سه ماهه نخست امسال، انواع محصولات صنعتی این استان به ارزش وزنی 92 هزار و 900 تن و به ارزش 9 میلیون و 100 هزار دلار به خارج از کشور صادر شده است.

  وی عمده محصولات صادراتی استان را سیمان، فولاد، هیدرو اکسید آلومینیوم، انواع محصولات پلاستیکی و مصالح ساختمانی عنوان کرد و افزود: طی این مدت 531 هزار تن مصالح ساختمانی به ارزش 723 هزار دلار و 58 هزار و 400 تن سیمان به ارزش 3 میلیون و200 هزار دلار، بیشترین میزان صادرات این استان را به خود اختصاص داده است.

 نیکدل با اشاره به صادرات سایر محصولات این استان، عنوان کرد: محصولات فولادی به وزن دو هزار و 900 تن و ارزش دو میلیون و 700 هزار دلار، هیدرو اکسید آلومینیوم به وزن سه هزار و 600 تن و به ارزش یک میلیون و 100 هزار دلار، انواع محصولات پلاستیکی به وزن509 کیلوگرم و به ارزش یک میلیون و 400 هزار دلار ، بخش دیگری از کالاهای صادراتی این استان بوده است.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی افزود: صادرات این استان در سه ماهه نخست امسال به لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد و به لحاظ ارزشی 40 درصد کاهش داشته است.

  افغانستان، ترکمنستان، ترکیه،عراق، هند، سریلانکا، روسیه، آذر بایجان، تاجیکستان و ارمنستان از جمله وارد کنندگان محصولات خراسان شمالی به شمار می‌روند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا نمایشگاه اختصاصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی ایران از 4 الی 8 آذر ماه امسال در تالار جلال الدین محمد بلخی هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors
  • سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی
  • سازمان توسعه تجارت ایران
  • تنظیمات