رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی:

زمینه فرآوری خرما در کشور فراهم شود

share
نورانی گفت: یکی از بحث‌‌های مهم روی خرما استفاده از این محصول در صنایع غذایی است که باید زمینه فرآوری آن در کشور فراهم شود.
زمینه فرآوری خرما در کشور فراهم شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، رضا نورانی اظهار داشت: یکی از بحث‌های مهم روی خرما، استفاده از این محصول در صنایع غذایی است که باید زمینه فرآوری آن در کشور فراهم شود.

وی در ادامه افزود:  کشور‌های مختلف در جهان در زمینه‌هایی چون تهیه شکلات، شیرینی خرما برای تولید این محصولات استفاده می‌کنند.

 رییس اتحادیه با اشاره به این که اگر کارخانجات برای تولید این محصول در کشور ایجاد شود ما حتی شاهد کمبود خرما در کشور خواهیم بود تصریح کرد: فقط زمینه تولیدات باید ایجاد شود تا ما صادرات بیش‌تری به کشورهای مختلف جهان داشته باشیم.

وی در پایان یادآور شد: هر خرما در صنایع مختلفی به کار می‌رود که باید مسئله توجه و همچنین مسئله‌ خرید تضمینی و بسته‌بندی نیز در کشور جدی گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا نمایشگاه اختصاصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی ایران از 4 الی 8 آذر ماه امسال در تالار جلال الدین محمد بلخی هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors