استاندار کرمان:

شرایط برای صادرات محصولات کشاورزی جنوب کرمان به آسیای میانه فراهم است

share
استاندار کرمان با اشاره به بهره‌برداری از طرح توسعه فرودگاه جیرفت، گفت: شرایط برای صادرات محصولات کشاورزی جنوب کرمان به آسیای میانه فراهم است.
شرایط برای صادرات محصولات کشاورزی جنوب کرمان به آسیای میانه فراهم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  علیرضا رزم‌حسینی اظهار کرد: این فرودگاه می‌تواند نقش مهمی در توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جنوب استان کرمان ایفا کند.

وی با بیان اینکه سالانه حدود 6.5 میلیون تن محصولات کشاورزی در جنوب استان کرمان تولید می‌شود، گفت: با افزایش سطح محصولات گلخانه‌ای امکان تولید 20 میلیون تن انواع محصولات زراعی و کشاورزی در این خطه وجود دارد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه فرودگاه جیرفت یک فرودگاه توسعه‌ای است، بیان کرد: خوشبختانه امروز با تلاش دولت تدبیر و امید و همکاری شرکت فرودگاه‌های کشور طرح توسعه عوامل پروازی فرودگاه جیرفت مورد بهره‌برداری قرار گرفت که می‌تواند در توسعه جنوب کرمان بسیار مثمرثمر باشد.

رزم‌حسینی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این طرح امکان انجام دو پرواز هفتگی در فرودگاه جیرفت میسر می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر شرایط برای انجام پروازهای باری در فرودگاه جیرفت وجود دارد که با توجه به نیاز منطقه این پروازها راه‌اندازی می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه صادرکنندگان محصولات کشاورزی می‌توانند از این پس محصولات جنوب استان کرمان را در کمتر از 4 ساعت به آسیای میانه و یا سایر کشورهای جهان صادر کنند، بیان کرد: وجود 400 میلیون جمعیت در سطح منطقه ظرفیت بسیار خوبی برای بازار محصولات کشاورزی جنوب کرمان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا در این راستا نمایشگاه اختصاصی انرژی ، صنعت و ساختمان جمهوری اسلامی ایران توسط شرکت مدیریت تجارت و رویداد آرسا در هرات افغانستان از 29 مهر ماه الی 1 آبان ماه و نمایشگاه تخصصی مواد غذایی ایران از 4 الی 8 آذر ماه امسال در تالار جلال الدین محمد بلخی هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Comments

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

News Feed
Sponsors